W czwartek 26 września 2024 r. klasy drugie gościły w naszej szkole pana dietetyka Adriana Kulę.

Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie się oraz zdrowy styl życia. W trakcie warsztatów Pan Adrian szczególną uwagę zwrócił na znaczenie zjadania śniadania przed przyjściem do szkoły. Pan dietetyk przekonywał, że bardzo ważną rolę w naszej diecie odgrywają owoce i warzywa, które powinny być składnikiem każdego posiłku. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwrócił uwagę na to, co powinniśmy jeść, aby nasz organizm pozostał w dobrej kondycji. Dzieci dowiedziały się, jak duże znaczenie ma picie wody oraz jakie szkody w naszym organizmie wyrządza nadmierne spożycie cukru.

Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas spotkania pomoże naszym uczniom zadbać o swoje zdrowie.