Aktualności

 W dniu 4.10.2024 r. w naszej szkole zostały przeprowadzone demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas III-VIII wybierali swoich przedstawicieli spośród 16 kandydatów.

Nad całością wyborów czuwali opiekunowie samorządu: p. Anna Skrzypczak, p. Agnieszka Popiel,

p. Aleksandra Miękina i p. Karina Korasz. Na nich spoczywała odpowiedzialność za przygotowanie lokalu wyborczego, prawidłowy przebieg i zachowanie tajności głosowania.

Głosami szkolnych wyborców przewodniczącą szkoły została Jagna Woźniak. Gratulujemy wygranej

i życzymy wielu sukcesów w sprawowaniu tak zaszczytnego stanowiska.

Osoby, które weszły w skład samorządu szkolnego miały następującą ilość głosów:

Lp.

Imię i nazwisko

Liczba głosów

1.

Jagna Woźniak

50

2.

Róża Kulczycka

38

3.

Ryszard Pruszek

30

4.

Hanna Roczkowska

28

5.

Zuzanna Modlińska

23

6.

Filip Popiel

23

Głosowało:

196 uczniów, tj. 88,28% wszystkich uprawnionych do głosowania.

Oddano głosów:

ważnych – 185

nieważnych - 11

Gratulujemy zwycięzcom! Liczymy na Wasze pomysły i kreatywność w tworzeniu oraz aktywne działanie na rzecz naszej szkoły.

                                                                                                                         Opiekunowie SU

 Na wycieczce klas piątych,  zorganizowanej 04.10.2024 r. z okazji Dnia Chłopaka, było energetycznie

i wesoło. Skoczność ćwiczyliśmy w Stacji Grawitacja, a umiejętności pływackie w Parku Wodnym

w Częstochowie. Przy okazji promowania zdrowego stylu spędzania czasu, nasze zespoły klasowe jeszcze bardziej się zintegrowały. Już planujemy następny wyjazd 😉

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W PAJĘCZNIE

W tym roku szkolnym, to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodziliśmy 1października. Impreza miała charakter wielowymiarowy, z naciskiem na radość, płynącą z możliwości uczenia się różnych języków europejskich, dzięki którym znikają granice państw. Uczniowie tańczyli podczas każdej przerwy międzylekcyjnej, ubrani w barwy flag brytyjskiej i niemieckiej, w rytmie hitów muzycznych z różnych krajów.

Na drzwiach i ścianach pojawiły się plakaty z hasłami promującymi naukę języków obcych. Na każdym korytarzu znajdowało się stanowisko językowe, gdzie uczniowie losowali pytania dotyczące Zjednoczonego Królestwa oraz Niemiec. Za każdą dobrą odpowiedź, uczeń otrzymywał słodką nagrodę. Cała impreza miała bardzo radosny wymiar. Została przygotowana i nadzorowana przez nauczycieli języków obcych w naszej szkole.

      25 września klasy szóste wyjechały na trzydniową wycieczkę integracyjną. Tym razem zamiast tradycyjnie w Załęczu nocowaliśmy w Żelazku, małej miejscowości pod Ogrodzieńcem.

Pierwszy dzień zaczęliśmy z „grubej rury” – dosłownie. Uczniowie uczyli się strzelać do celu z wiatrówki krótkiej i długiej. Nie było to proste zadanie, ale udało nam się wybrać mistrza strzelnicy! Następnie klasy integrowały się, biorąc udział w turniejach, grając w tenisa stołowego czy piłkarzyki.

Drugi dzień zaczął się od rywalizacji między klasami. W konkurencjach z balonami radziła sobie lepiej klasa 6a, z gazetami 6b, i tak na zmianę przez prawie 3 godziny. Na koniec uczniowie rozegrali mecz w dwa ognie – o wszystko! Wygrali lepsi.

Po pysznym posiłku przyszedł czas na naukę, ale jakże ciekawą! Uczniowie poznali kompas i busolę, pracowali z mapą, a nawet wyznaczali azymut. Potem przyszedł czas na test praktyczny, czyli oznaczanie azymutu, poruszanie się po wielkiej planszy na boisku według wskazań kompasu i odszyfrowywanie haseł. Na koniec każdy uczeń dostał mapę z oznaczonymi punktami, które musiał znaleźć w terenie. Ten bieg na orientację zachwycił wszystkich!

Ostatni dzień był inny niż dwa poprzednie, ponieważ postanowiliśmy mniej się zmęczyć fizycznie, a więcej wysilić intelektualnie. Niestety nic z tego nie wyszło, bo zdobycie zamku w Ogrodzieńcu oraz drewnianego grodu królewskiego na wzgórzu okazało się wielkim wyczynem. Było jednak warto!

W drodze powrotnej przypadkiem natknęliśmy się na niewielką restaurację o nic niemówiącej nam nazwie McDonald’s, więc ponieważ nasza młodzież lubi wyzwania, postanowiliśmy zaryzykować i spróbować ich kuchni. Okazało się, że mieli tam frytki i hamburgery, więc ryzyko opłaciło się.

Cała wycieczka była super!

W czwartek 26 września 2024 r. klasy drugie gościły w naszej szkole pana dietetyka Adriana Kulę.

Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie się oraz zdrowy styl życia. W trakcie warsztatów Pan Adrian szczególną uwagę zwrócił na znaczenie zjadania śniadania przed przyjściem do szkoły. Pan dietetyk przekonywał, że bardzo ważną rolę w naszej diecie odgrywają owoce i warzywa, które powinny być składnikiem każdego posiłku. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwrócił uwagę na to, co powinniśmy jeść, aby nasz organizm pozostał w dobrej kondycji. Dzieci dowiedziały się, jak duże znaczenie ma picie wody oraz jakie szkody w naszym organizmie wyrządza nadmierne spożycie cukru.

                                                 logo 2 programu

Nasza szkoła bierze udział w programie „Moje miasto bez elektrośmieci”, który ma na celu podnoszenie świadomości społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin i dzieci, w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz budowanie wartości recyklingu zużytych sprzętów jako elementu niezbędnego w procesie ochrony środowiska naturalnego.

Zbiórka elektrośmieci  w naszej szkole umożliwia wyposażanie naszej szkoły w nowoczesne pomoce dydaktyczne i sprzęty w ramach autorskiego Funduszu Oświatowego.

Dlatego wszystkie elektrośmieci i baterie na pokład!  Zachęcamy do przynoszenia zużytych sprzętów!

Nie zbieramy śmieci wielkogabarytowych (typu pralki, lodówki),  jedynie to, co zmieści się w pudełkach
w szatni.

Liczymy na Was!

List na rozpoczęcie roku szkolnego 24 25

Parafia Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie zaprasza uczniów, rodziców i grono pedagogiczne na Mszę świętą na rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025, która zostanie odprawiona 1 września (niedziela) o godz. 12. 

Spotkania z wychowawcami rozpoczną się 2 września 2024 r. o godzinie 9.00 w salach lekcyjnych

klasa 1a – sala 18

klasa 1b – sala 17

klasa 2a – sala 9

klasa 2b – sala 8

klasa 3a –sala 3

klasa 3b – sala 1

klasa 4a – sala 108

klasa 4b – sala 209

klasa 5a – sala 103

klasa 5b – sala 201

klasa 6a – sala 104

klasa 6b – sala 16

klasa 7a – sala 118

klasa 7b – sala 117

klasa 8a – sala 202

klasa 8b – sala 109

 

Przywóz dzieci – zgodnie z rozkładem jazdy na przystankach.

Odwóz – godzina 11.00

     21 czerwca 2024 roku, uśmiechnięci i dumni z otrzymanej promocji do następnej klasy uczniowie, przybyli do szkoły, aby otrzymać świadectwa, pożegnać się na czas wakacji z nauczycielami
i wychowawcami oraz przyjaciółmi ze szkolnej ławy.Podczas spotkania w hali sportowej Pani Dyrektor Szkoły Danuta Skoczylas pogratulowała uczniom osiągającym najlepsze wyniki w nauce i sporcie oraz podziękowała za wspaniałą współpracę zarówno nauczycielom, jak i rodzicom. Następnie głos zabrali zaproszeni na uroczystość goście: zastępca Burmistrza Pajęczna Wojciech Beśka, proboszcz parafii Narodzenia Pańskiego Łukasz Dybowski oraz przewodniczący Rady Rodziców Pan Michał Sienkiewicz. Po zakończeniu części oficjalnej odbyła się część artystyczna. Uczniowie klas III zaprezentowali program wokalno-literacki, dziękując zarówno nauczycielom, jak i rodzicom za cały trud włożony w ich wychowanie i edukację. Nie zabrakło wesołych, wakacyjnych piosenek i wspaniałych występów młodych talentów, których nasza szkoła ma liczne grono. Wszyscy mogli wysłuchać pięknej gry na skrzypcach uczennic z klas III oraz V, wspaniałego wokalu uczennicy klasy VII oraz obejrzeć niebywały występ gimnastyki artystycznej

 

11 czerwca rozstrzygnięto szkolny konkurs o tytuł Mistrza Ortografii.

Jak zawsze zadanie było trudne, tym bardziej cieszy nas fakt udziału w przedsięwzięciu szesnastoosobowej grupy śmiałków.

Uczniowie klas czwartych i piątych pisali test, natomiast szósto- i siódmoklasiści- dyktando. Od 2026r., dzięki postanowieniom Rady Języka Polskiego, zasady polskiej pisowni nieco się uproszczą. W tym roku i kolejnym obowiązują nas jednak dotychczasowe reguły.

W kategorii klas IV-V zwyciężyli, zdobywając jednakową liczbę punktów, uczniowie klasy V:

Maja Harciarek oraz Kamil Szczęsny.

W kategorii klas VI- VII triumfowały:

Zofia Marchewka- Rogalewicz oraz Lena Lechowska.

Wszystkim uczestnikom ortograficznych zmagań dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy!