Aktualności

S22BW 424041614250S22BW 424041614260

 

W dniu 10 kwietnia 2024r. odbyły się szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju „Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”. Spośród uczniów klas 5 -7 zostały wyłonione dwie drużyny, które awansowały do etapu gminnego.

 

 IMG 20240417 WA0012IMG 20240417 WA0013

W dniu 16.04.2024 w Urzędzie Miejskim w Pajęcznie odbyły się eliminacje gminne. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: grupa I uczniowie w wieku 10-12 lat oraz II grupa w wieku 13-15.

Uczniowie klas czwartych 05 kwietnia pod opieką pań : Agnieszki Bebak, Jolanty Łozińskiej, Bożeny Stępień
i Izabeli Okoń udali się do Katowic. Byliśmy w jedynym takim miejscu w Polsce, gdzie można zanurzyć się w filmowej przygodzie. Do wnętrz Fabryki Porcelany w Katowicach został przeniesiony świat z filmu "Akademia Pana Kleksa" w reżyserii Macieja Kawulskiego. Wystawa "Kleks. Magia Kina" przeniosła w świat znany z filmu . Przestrzeń ta została tak zaprojektowana, by wielbiciele kinematografii znaleźli tu coś ciekawego dla siebie. Być może ktoś z uczestników odkrył w sobie pasję i zostanie w przyszłości aktorem, scenarzystą czy kostiumografem.

27 marca odbył się I Szkolny Recytatorski Konkurs Logopedyczny „Wiersz z trudną głoską”, zorganizowany
i przeprowadzony przez logopedki - panie Paulinę Papierz oraz Agnieszkę Bebak, które weszły również
w skład komisji konkursu. Do udziału w jury została zaproszona także nauczycielka języka polskiego - pani Anna Mielczarek.

W konkursie uczestniczyło dwudziestu uczniów naszej szkoły z klas pierwszych i drugich, wśród nich uczniowie biorący udział w zajęciach logopedycznych, którzy zaprezentowali piękną artykulację głosek,
z którymi mieli problemy, zaczynając terapię logopedyczną w naszej szkole.

Wszyscy uczniowie wykazali się zdolnościami recytatorskimi, ale wielu z nich także aktorskimi, wykorzystując podczas prezentacji wierszy ciekawe rekwizyty oraz gestykulację.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Noblistów w Pajęcznie wraz z organem prowadzącym utworzyła strefy relaksu. Urządzone są w przestronnych, jasnych częściach szkolnych korytarzy. Wyposażone zostały w wygodne fotele, stoliki ustawione wśród kwiatów doniczkowych i prac uczniowskich. Wszystkie te elementy tworzą bardzo kolorową, wygodną i funkcjonalną przestrzeń, z której uczniowie chętnie korzystają
w trakcie przerw pomiędzy lekcjami. Odpoczywają, rozmawiają, nawiązują szkolne przyjaźnie.
TABLICA INFORMACYJNA Strefa Relaxu Srebrna WZORY

Pink Colorful Happy Easter Document A4

zyczenia wielkanocne 2024

21 marca to kalendarzowy pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji odbył się w naszej szkole „Wiosenny pokaz mody” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. To już druga edycja tego przedsięwzięcia.

Uczniowie z klas I-III mieli za zadanie przygotować i zaprezentować strój wiosenny na tę wyczekiwaną przez wszystkich porę roku. Natomiast klasy IV-VII losowały stroje w czterech kategoriach: wiosenny strój ekologiczny, sportowy, do pracy oraz na rodzinny spacer. Modele i modelki poruszali się po czerwonym dywanie w rytm muzyki, wykazując się kreatywnością, wspaniałymi pomysłami i świetnym poczuciem humoru. Wszystkie przygotowane przez nich stroje były wyjątkowe, a przede wszystkim
kolorowe i oryginalne.

W dniu 21.03.2024r. nasi uczniowie , którzy byli najlepsi w eliminacjach szkolnych brali udział 

 w etapie gminnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega Pożarom”.

 Ma  on na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony

ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.  Byliśmy bezkonkurencyjni i zdobyliśmy 

1 i 3 miejsce w kategorii klas I-IV oraz 1 i 3 miejsce w kategorii klas V-VIII.

Cztery uczennice naszej szkoły wzięły udział w 23. edycji  konkursu literackiego organizowanego przez Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Pajęcznie. Wszystkie cztery zostały nagrodzone.
Maja Charciarek (kl. V) zdobyła wyróżnienie, Lena Lechowska (kl. VII) zajęła drugie miejsce,
a Zuzanna Modlińska (kl.VI) i Maria Modlińska (kl. VI) to laureatki ex aequo.

            Tematy, które zostały zaproponowane w tej edycji konkursu, zainspirowały uczestniczki, stały się prawdziwym literackim wyzwaniem. Jury doceniło talent, kreatywność, wrażliwość, oryginalne ujęcie tematu oraz walory językowe prac. Mamy nadzieję, że będzie to zachętą dla nich samych i innych uczniów,
aby w przyszłym roku również rozwinąć skrzydła w konkursowych zmaganiach.

Wisława Szymborska powiedziała: „ Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Bez wątpienia tak, chociaż tworzenie własnych utworów to z pewnością jej dopełnienie, które staje się początkiem drogi do wyimaginowanego świata, który już na zawsze może nas oczarować swoim pięknem.

                   Gratulujemy !

IMG20240320121857

 

W dniu 16.03.2024 r. odbył się w Miejsko - Gminnym Domu Kultury
w Działoszynie XXI Regionalny Festiwal Wokalny ”Warta- Song”.

W ponadczasowych przebojach mogliśmy usłyszeć niezwykle utalentowanych młodych wykonawców z naszego regionu. Uczestnicy wybierali utwory
z twórczości trzech niepowtarzalnych gwiazd polskiej sceny muzycznej – Anny Jantar, Zbigniewa Wodeckiego oraz Krzysztofa Krawczyka.

430848181 1467653527158072 6950781607253778404 n 1

 

Uczennica klasy VII naszej szkoły Lena Lechowska zaprezentowała utwór
„Nad wszystko uśmiech Twój” Zbigniewa Wodeckiego
i zdobyła główną nagrodę
GRAND-PRIX XXI Regionalnego Festiwalu

Warta Song”.

Serdecznie gratulujemy Lenie wspaniałego wykonania utworu, dziękujemy za niezapomniane wrażenia artystyczne i życzymy dalszych sukcesów wokalno - muzycznych.

Marzena Łodzińska

kobieta

 

Tegoroczny Dzień Kobiet w naszej szkole obchodzony był w stylu Barbie. Róż dominował w stylizacjach całej społeczności szkolnej. Pomysł spodobał się nie tylko najmłodszym uczniom, ale także ich starszym kolegom, nauczycielom
i pracownikom. Samorząd Uczniowski złożył paniom i dziewczynkom najserdeczniejsze życzenia, a chłopcy wręczyli swoim koleżankom w klasach symboliczne upominki. W całej szkole panowała miła i życzliwa atmosfera.

251522 walentynki chlopiec dziewczyna serce

14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole święto zakochanych czyli  Walentynki, dzień w którym można okazać swoją sympatię innej osobie, przekazać miłe słowo lub życzenia. W tym  dniu nasza społeczność szkolna ubrała się w czerwone elementy garderoby, a przedstawiciele Samorządu Szkolnego aktywowali pocztę walentynkową. W zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski kąciku można było kupić różę lub coś słodkiego dla swojej sympatii.

W dniu 20 lutego 2023 roku uczniowie klas VII wraz z nauczycielami udali się do
Szkoły Podstawowej nr 1 im. Juliana Tuwima w Pajęcznie i uczestniczyli w spotkaniu z Bęsiu oraz Dj Yonas tworzących hip-hopowy skład RYMCERZY, którzy prowadzą swój autorski projekt profilaktyczny
pt.: “Nie Zmarnuj Swojego Życia”.

Program został sfinansowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Pajęczno Piotra Mielczarka oraz Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pajęcznie.

Tematyka spotkania miała na celu uświadomienie młodzieży zagrożeń związanych z różnego rodzaju używkami. Sposób przekazu treści przez prowadzących, dynamika oraz przyjazna atmosfera wzbudziły wiele pozytywnych emocji i duże zainteresowanie wśród uczniów. Bęsiu oraz Dj Jonas opowiedzieli o swoim życiu, sukcesach, trudnych chwilach, sytuacjach i osobach, które miały wpływ na ich los i życiowe wybory, wskazywali, co jest naprawdę ważne w życiu młodego człowieka i od czego zależy w dużym stopniu ich przyszłość i sukces. Uczniowie mogli wysłuchać utworu hip hopowego prezentującego uniwersalne wartości.  Spotkaniu towarzyszyła niezwykła interakcja prowadzących z młodzieżą. Bardzo miłym akcentem kończącym program były wspólna fotografia wszystkich uczestników oraz autografy artystów.


Nie zmarnuj swojego życia. zdjęcie 2                  whryip5d