KONKURSY

14 marca 2024 roku w CCRE WŁ Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu odbył się II etap konkursu kaligraficznego "Zapomniana sztuka pięknego pisania". Na konkurs wpłynęły 122 prace z 19 szkół podstawowych. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 16 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych. Jury wyłoniło 6 zwycięzców.

W kategorii klas I-III wyróżnienie otrzymała uczennica klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Noblistów
w Pajęcznie.

Serdecznie gratulujemy.

 

12 czerwca 2023r. odbył się konkurs matematyczny dla klas czwartych.

Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań matematycznych, pasji i uzdolnień uczniów, umiejętne stosowanie zdobytej wiedzy do rozwiązywania problemów matematycznych, popularyzacja matematyki, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia oraz ćwiczenie wytrwałości, cierpliwości, spostrzegawczości i wyobraźni przestrzennej.

Kamil Szczęsny – I miejsce

Maja Harciarek – II miejsce

Maria Fiszer – III miejsce

Gratulujemy zwycięzcom 😊

Uczniowie zostali nagrodzeni m.in. medalami zaprojektowanymi
i wydrukowanymi za pomocą drukarki 3D na lekcjach informatyki.

 

5-acids-251x300.jpg

 

Chcesz zdobyć do świata klucz – języków obcych się ucz!

 

W dniu 7 czerwca 2023 roku odbył się, jak tradycyjnie już co roku przeprowadzany, Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego Meister in Deutsch, którego organizatorami są nauczyciele języka niemieckiego Agnieszka Bebak i Marzena Łodzińska. Do konkursu przystąpiło 21 uczniów naszej szkoły z klas IV, V, VI i VIII.

 

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

15 marca 2023 roku w CCRE WŁ Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu odbył się finałowy etap VII edycji konkursu kaligraficznego "Zapomniana sztuka pięknego pisania" organizowanego przez Centrum Rozwoju Edukacji WŁ w Sieradzu Bibliotekę Pedagogiczną. Na konkurs wpłynęły 124 prace z 17 szkół podstawowych. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 16 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych. Jury wyłoniło 7 zwycięzców.

W kategorii klas I-III nagrodę otrzymała

II miejsce uczennica klasy III  Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Noblistów w Pajęcznie

Do drugiego etapu zakwalifikowała się również uczennica naszej szkoły z klasy 4. Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Laureaci odebrali nagrody z rąk dyrektora CRE WŁ w Sieradzu Łukasza Goldmana i dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi Cezariusza Mostowskiego - fundatora nagród.

Naszej laureatce serdecznie gratulujemy.

 

matematykaZ wielkim zapałem uczniowie klas trzecich przystąpili 31 maja 2022 r. do szkolnego konkursu matematycznego „Mistrz Matematyki 2022”.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do rozwijania pasji matematycznych, samodzielności, odkrywania talentów oraz rozwijania nawyku twórczego i logicznego myślenia.

Po bardzo wyczerpujących zmaganiach zostali wybrani uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie z przygotowanymi w tym roku zadaniami.

A oto zwycięzcy:

 

I miejsce - Piotr Gajęcki - kl. III b

 

II miejsce - Dawid Pietrzyk - kl. III b

 

III miejsce - Alan Kawecki - kl. III a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu umiejętności matematycznych.

Ewa Modlińska

Barbara Prokop

ortografiaDnia 19 maja 2022r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III.

Celem konkursu było doskonalenie poprawności pisowni ortograficznej, kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych oraz rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego.

Uczniowie mogli zmierzyć się i sprawdzić w praktyce zdobytą wiedzę. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas III a i III b. 

Zwycięzcami zostali:

Kamil Szczęsny (kl. III b) – I miejsce

Aleksandra Słupińska (kl. III a) – II miejsce

Emilia Woźniak (kl. III a) – III miejsce

Gratulujemy!

Ewa Modlińska

Barbara Prokop

W związku z obchodzonym Światowym Dniem Książki w naszej szkole został ogłoszony konkurs plastyczny dla klas I-III „Ilustracja do ulubionej książki”. Celem konkursu było rozbudzenie kreatywności dzieci, rozwijanie wrażliwości estetycznej, talentów plastycznych oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Emilia Woźniak kl. IIIa

II miejsce - Kamil Szczęsny kl. IIIb

III miejsce – Julia Leszczyniak kl. Ib

                     Jakub Adaszek kl. IIIa 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział pozostałym uczestnikom konkursu.

W dniu 26 maja 2022 roku komisja konkursowa w składzie:

  • Małgorzata Kania – przewodnicząca komisji jury Konkursu, z-ca Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego,
  • Ewa Nowak-Wawrzyniak – kierownik Działu Dziecięcego WBP,
  • Agnieszka Piątkowska - bibliotekarz Działu Dziecięcego WBP

oceniała nadesłane do organizatora prace konkursowe. W trakcie obrad komisja wyłoniła spośród 387 prac laureatów konkursu „Zakładka Koszałka Opałka” organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi w ramach obchodów Roku Marii Konopnickiej w Polsce. W zaszczytnym gronie zwycięzców znalazła się praca uczennicy naszej szkoły.

konkurs recytatorskiW dniu 20 maja 2022r. w kinie Świteź odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży. Organizatorem poetyckich zmagań był Miejski Ośrodek Kultury w Pajęcznie.

Jury konkursu oceniało umiejętności interpretacyjne, dykcję, poprawność językową oraz ogólne wrażenie artystyczne. Poziom konkursowych zmagań był bardzo wysoki, dlatego jurorzy mieli bardzo trudne zadanie by wyłonić tych najlepszych miłośników recytacji.

       W dniu 28 kwietnia odbył się szkolny konkurs recytatorski dla klas I-III. Uczniowie zaprezentowali wiersze Marii Konopnickiej. Celem konkursu było wyłonienie 5 reprezentantów naszej szkoły, którzy to będą mogli zaprezentować swoje zdolności na konkursie “Co słonko widziało...” organizowanym przez Bibliotekę Miejską w Pajęcznie. Do konkursu przystąpiło 7 uczniów klas I, 4 uczniów klas II oraz 4 uczniów klas III. Miłym akcentem był występ dwóch uczennic pochodzących z Ukrainy, które pięknie zaprezentowały wiersze w swoim języku ojczystym.

Świetlica szkolna  z radością przedstawia wyniki konkursu światecznego pt. „Ozdoba Wielkanocna  Mymi Rękami”. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach;  I kategoria – zając wielkanocny (klasy I-III),   II kategoria – stroik świąteczny ( klasy IV-VIII). Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się  8 kwietnia 2022 roku.     

Wyniki konkursu:

BRD22

Pergamin I Pióro Pióro Ikona Ilustracja. Pióro Pióro Pisanie Na Papierze. Narzędzie Ikona Koncepcja Biały Na Białym Tle Na Różowym Tle Premium Wektorów

Tegoroczną mistrzynią została Kinga Pazera z klasy VIII c, której serdeczne gratulujemy.

Do pisania dyktanda przystąpiło  ośmioro uczniów z klas VII-VIII. Było to nie lada wyzwanie, ponieważ  tekst nie należał do najłatwiejszych, nie tylko ze względu na ortografię, ale i interpunkcję. Dlatego dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w wydarzeniu, doceniamy odwagę i determinację, a jednocześnie zachęcamy do ortograficznych potyczek za rok.

Poniżej dołączamy tekst tegorocznego dyktanda.