wolontariat

IMG 20231114 134409

"Patriotyczne kotyliony” - warsztaty tworzenia kokard narodowych w kl.1-3 z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W tradycji i dziejach naszego narodu są wartości o nieprzemijającym znaczeniu. Każde państwo ma własne symbole narodowe. W Polsce symbole państwowe rozpoznawalne są wszędzie i przez wszystkich - małych i dużych. O dużym i znaczącym przywiązaniu Polaków do narodowych tradycji świadczą warsztaty robienia kotylionów w barwach narodowych. Szkolny Klub Wolontariusza w tym roku po raz kolejny przeprowadził w kl. 1-3 zajęcia praktyczne wykonując kokardy narodowe, czyli kotyliony z białego i czerwonego papieru wraz z symbolem Godła Polski. Uczniowie z wielką ciekawością i zaangażowaniem uczyli się wykonywania narodowych kotylionów. Wolontariuszki podczas zajęć zachęcały do udziału w uroczystości z okazji 11 listopada, przypomniały o odpowiednim ubiorze, zachowaniu, oraz przedstawiły hormonogram obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszym mieście. 

K.Korasz

 

IMG 20231025 095719

1 listopada Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia wspominamy wszystkich, którzy żyli przed nami, naszych bliskich, znajomych porządkując groby, stawiając kwiaty oraz zapalając znicze.

25 października członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunem panią Aleksandrą Mandat udali się na pobliski cmentarz w Pajęcznie. Zapalili znicze na grobie zmarłej nauczycielki, porządkowali opuszczone i zaniedbane groby. Służyli pomocą osobom, którzy właśnie w tym czasie przebywali na cmentarzu sprzątając pomniki swoich najbliższych. Odwiedzili również Grób Nieznanego Żołnierza.

Mimo niepewnej pogody, wolontariusze nie zawiedli i po raz kolejny dali piękny przykład pamięci i szacunku dla zmarłych.

Nie zapomnieliśmy również o nauczycielce i byłej pani dyrektor szkoły, które pochowane są na cmentarzu
w Makowiskach. Tam również wolontariusze mieszkający w okolicy odwiedzili groby zmarłych i zapalili znicze.

SKW

 

 IMG_20231025_094256_2.jpg

 

ciasto

14 września przy okazji spotkania Nauczycieli z Rodzicami odbyła się sprzedaż domowych wypieków.

Celem akcji było zebranie środków finansowych i pomoc w leczeniu kolegi z naszej szkoły, który boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

DZIĘKI NASZYM WSPANIAŁYM I ZAANGAŻOWANYM WOLONTARIUSZOM ORAZ NAUCZYCIELOM ORAZ CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ UDAŁO SIĘ ZEBRAĆ 1030 ZŁ!

Zebrane środki zostały przekazane mamie ucznia, która nie kryła wzruszenia i okazała wielką wdzięczność za życzliwość społeczności szkolnej 😊

Wielkie brawa dla szkolnych wolontariuszek za poświęcenie czasu, przygotowanie stoiska
z wypiekami i sprzedaż !

Opiekun SKW

Karina Korasz

 

#JaśpokonaSMAsma.jpg

 

Dnia 20 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbył się kiermasz charytatywny. Organizatorami akcji był Szkolny Klub Wolontariatu. Przygotowania rozpoczęły się już na kilka dni przed planowanym wydarzeniem. Jaga, Wiktoria, Julia były odpowiedzialne za przygotowanie gofrów. Maja, Natalia, Kinga, Lena, Marysia
i Zosia sprzedawały słodkości. Ola i Klaudia robiły pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki, a Weronika, Hania
i Marianna piekły tosty. Wypieki i inne słodkości cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród nauczycieli i uczniów.

Wspólnie udało się zebrać 1455,57 złotych! Byliśmy niezmiernie szczęśliwi, ale i dumni z tego, że dzięki wzajemnej współpracy możemy pomóc komuś, kto tego bardzo potrzebuje.

Dziękujemy serdecznie całej społeczności szkolnej – Rodzicom i Uczniom za zaangażowanie i wypieki,
a Wolontariuszom za zaangażowanie, za wsparcie i za to, że zawsze możemy na Was liczyć!

Dobro powraca !

Opiekunowie SKW
P. Papierz, K. Korasz, M. Derek

 

   


 

 

Tegoroczne walentynki wypadły w terminie ferii, więc w szkole świętowaliśmy je 10 lutego.
Nasi wolontariusze mieli ręce pełne roboty, bowiem zorganizowali KAWIARENKĘ WALENTYNKOWĄ.

Pamiętamy. Doceniamy. Dziękujemy ”

 

wolontariat_-_życzenia.jpgPamiętamy, że są ludzie, którzy pracują wtedy, gdy my-uczniowie mamy wolne od szkoły. Pracują
w święta i odbierają telefony od nas wtedy, gdy potrzebujemy pomocy. Pomagają nam.

Doceniamy ich pracę, dlatego również i w tym roku pamiętaliśmy o życzeniach świątecznych z okazji Świąt Bożego Narodzenia dla organizacji i służb współdziałających ze szkołą na rzecz naszego zdrowia, bezpieczeństwa i życia.

Dziękujemy! Te kartki są wyrazem naszego podziękowania za trud, jaki Ci ludzie wkładają w swoją pracę oraz są znakiem, że doceniamy i jesteśmy za to wdzięczni.

Kartki z wyrazami uznania trafiły do pielęgniarek i lekarzy Ośrodka Zdrowia w Pajęcznie, pracowników i lekarzy szpitala oraz policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie.

Opiekunowie SKW

K. Korasz, P. Papierz, M. Derek

S22BW 423021309580

Witam wszystkich w nowym roku! Mam nadzieję, że miło spędziliście ferie zimowe 😀Nowy rok już od 31 lat przynosi ze sobą inne wydarzenie – finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była to niedziela, 3 stycznia 1993 roku i od tego czasu finały fundacji odbywają się w niedziele! Tematem pierwszego finału były choroby serca najmłodszych pacjentów.

W tym roku tematem była walka z sepsą, gdzie zbieraliśmy „na wszystkich – małych i dużych”. Nasza szkoła także wzięła udział w ogólnopolskich akcjach i pomagała na rzecz fundacji. Pieniądze do szkolnej puszki zbieraliśmy sprzedawając losy, robiąc tosty oraz organizując akcję dotyczącą filmów! Z tych wydarzeń do naszej szkolnej puszki wpłynęło około tysiąca złotych!

Ponadto na wolontariuszy z naszej szkoły zgłosiło się pięciu uczniów, łącznie ze mną: Maciej Gocałek z kl. 6, Maria Marona z 8, Julia Włoch z 6 oraz Julia Urbańczyk z 8. Naszym ochotnikom pomagali ich koledzy i koleżanki. Po zbieraniu do własnych puszek przez cały zimny, niedzielny dzień finału uczniowie przyszli się rozliczyć z puszkami i poznać zebrane kwoty. W Hali Sportowej spotkali panią Karinę Korasz oraz panią Aleksandrę Miękinę – opiekunki Samorządu Uczniowskiego. Po podliczeniu zawartości puszek otrzymali dyplomy. Zdjęcia naszych wolontariuszy z dyplomami można zobaczyć poniżej artykułu.

W sumie nasza szkoła uzbierała ponad 6,5 tysięcy! Zasililiśmy tym nowy rekord pajęczańskiego sztabu – kwotę 129 359,79 zł! Rok temu nasz sztab zebrał 118 127,70 zł. Dla osób, które nie mogły pojawić się na tegorocznym finale na Hali, po krótce opowiem co można było zobaczyć. Głównym wydarzeniem było nadawanie LIVE na platformie YouTube z różnymi atrakcjami. Dla dzieci znalazły się dmuchańce. Dodatkowo, na miejscu, można było kupić ciasta, kawę, herbatę w kawiarence, a także różne przedmioty w sklepiku! Cały dochód szedł do sztabowych puszek.

Dziękuję za uwagę i do kolejnego artykułu! 😀

Zofia Miękina kl. 8

wośp2023 1

wośp2023 2

wośp2023 3

 

#JaśpokonaSMA

12 listopada (sobota) w naszej szkole uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariusza  oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zorganizowali kiermasz wypieków oraz „kawiarenkę” .Rodzice i uczniowie aktywnie zaangażowali się w przygotowanie kiermaszu: upiekli rogaliki, babeczki i ciasta oraz od wczesnych godzin porannych przynosili przepyszne słodkości do hali sportowej. Wolontariuszki: Julia U., Nikola, Klaudia, Oliwia, Ola, Julia W., Zuzia, Lena, Maja  z uśmiechem na twarzy obsługiwały ”kawiarenkę” ,sprzedawały kawę, herbatę i słodkości, oczywiście przestrzegając zasad sanitarnych. 

Dochód ze sprzedaży przekazany został dla Jasia Czarneckiego, chłopczyka, który cierpi na SMA i zbiera na najdroższy lek świata.  

Akcja odniosła ogromny sukces. Udało się uzbierać  dużą kwotę. Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Uczniom !

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym, a w szczególności pani Jolancie Łodzińskiej, Małgorzacie Derek, Karinie Korasz, Paulinie Papierz, Agnieszce Popiel za rozpowszechnienie  i nagłośnienie akcji, czynny udział w tym dniu, poświęcenie czasu wolnego i wystój kawiarenki.

Szkolny Klub Wolontariusza oraz Samorząd Uczniowski

wolont22 1Światowy Dzień Zwierząt czyli World Animal Day jest corocznym świętem obchodzonym dnia 4 października.

Dzień ten został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt czyli World Animal Week trwający do 10 października.

Natomiast cały miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt.wolont22 2

Warto się zastanowić zatem, czy nie możemy pomóc jakiemuś pokrzywdzonemu przez los lub złych ludzi biedakowi, który mieszka w schronisku. Rozejrzyjmy się także w okolicy – może ktoś maltretuje swojego psa lub kota? Może warto interweniować? Pamiętajmy, że zwierzęta także czują, a swojego wybawiciela potrafią obdarzyć bezgranicznym oddaniem i miłością.

wolont22 3Nie bądźmy obojętni!

Pomagajmy!

A tak my, uczniowie SP2 w Pajęcznie pomagamy lokalnemu schronisku.

 

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt Szkolny Klub Wolontariusza wraz opiekunem panią Jolantą Bednarską zorganizowali zbiórkę darów dla zaprzyjaźnionego schroniska w Trębaczewie. Uczniowie i rodzice przynieśli karmy, koce, legowisko, zabawki, smycze i obroże oraz kosmetyki dla czworonogów. Podarunki przekazaliśmy podczas niedzielnego spaceru. Dziękujemy bardzo w imieniu psiaków i pracowników schroniska.

wolont22 4

wolont22 5

wolont22 6

cegiełka22

schronisko trebaczew221