W dniu 20 lutego 2023 roku uczniowie klas VII wraz z nauczycielami udali się do
Szkoły Podstawowej nr 1 im. Juliana Tuwima w Pajęcznie i uczestniczyli w spotkaniu z Bęsiu oraz Dj Yonas tworzących hip-hopowy skład RYMCERZY, którzy prowadzą swój autorski projekt profilaktyczny
pt.: “Nie Zmarnuj Swojego Życia”.

Program został sfinansowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Pajęczno Piotra Mielczarka oraz Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pajęcznie.

Tematyka spotkania miała na celu uświadomienie młodzieży zagrożeń związanych z różnego rodzaju używkami. Sposób przekazu treści przez prowadzących, dynamika oraz przyjazna atmosfera wzbudziły wiele pozytywnych emocji i duże zainteresowanie wśród uczniów. Bęsiu oraz Dj Jonas opowiedzieli o swoim życiu, sukcesach, trudnych chwilach, sytuacjach i osobach, które miały wpływ na ich los i życiowe wybory, wskazywali, co jest naprawdę ważne w życiu młodego człowieka i od czego zależy w dużym stopniu ich przyszłość i sukces. Uczniowie mogli wysłuchać utworu hip hopowego prezentującego uniwersalne wartości.  Spotkaniu towarzyszyła niezwykła interakcja prowadzących z młodzieżą. Bardzo miłym akcentem kończącym program były wspólna fotografia wszystkich uczestników oraz autografy artystów.


Nie zmarnuj swojego życia. zdjęcie 2                  whryip5d