U czniowie klasy 3b po raz kolejny udowodnili, że omawianie lektury nie musi być nudne.iglo

Po lapbookach, lekturze w pudełku, lekturze na wieszaku czy tworzeniu gry planszowej na podstawie przeczytanej książki, przyszedł czas na kolejne kreatywne działanie.
Tym razem na zakończenie pracy z lekturą Czesława Centkiewicza
„Anaruk, chłopiec z Grenlandii”, uczniowie sami stworzyli osadę Eskimosów. Klasa została podzielona na dwie grupy. Zadaniem chłopców było „zbudowanie” igloo – tutaj przydały się umiejętności praktyczne oraz zaaranżowanie sali na lodową wyspę Grenlandię.

Dziewczynki natomiast musiały stworzyć głównego bohatera książki, którym był Anaruk. Zgodnie ze zwyczajami panującymi wśród Eskimosów były również odpowiedzialne za „uszycie” ubrań naszego nowego przyjaciela. Obydwie grupy spisały się na medal. Kreatywność uczniów przerosła nasze oczekiwania. W sali powstała kraina śniegu i lodu, pojawił się główny bohater lektury
i zwierzęta zamieszkujące Grenlandię. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z efektu swojej pracy, który można obejrzeć w galerii zdjęć.