Zabawy andrzejkowe w klasach I-III

buty.png

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. 29 oraz 30 listopada w naszej szkole odbyły się klasowe zabawy andrzejkowe. W salach edukacji wczesnoszkolnej już od rana czuć było prawdziwie andrzejkowy klimat. Były balony, dekoracyjne kurtyny oraz stoły zastawione przysmakami przygotowanymi przez rodziców. Pierwszoklasiści wzięli także udział w warsztatach przygotowanych przez animatorów „Ratatata”.

Samodzielnie wykonali czarodziejskie różdżki oraz magiczne eliksiry. Największą jednak atrakcją było przelewanie wosku. Natomiast uczniowie klas II i III rozpoczęli ten dzień od wysłuchania informacji skąd wzięła się tradycja andrzejek oraz jakie obrzędy są z nią związane. Potem przyszedł czas na zabawę, którą rozpoczęto od tradycyjnych wróżb. Nie zabrakło wyścigu butów, przekłuwania serc oraz wróżb z przymrużeniem oka. Uczniowie chętnie uczestniczyli w tanecznym karaoke i bawili się przy dźwiękach ulubionych piosenek. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Wszyscy milusińscy jednogłośnie stwierdzili, że z utęsknieniem czekają na przyszłoroczne andrzejki. 

wychowawcy klas I-III