MIKOŁAJKI W TEATRZEMikołaj.png

W dniu 4 grudnia uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wraz z wychowawczyniami wybrali się do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie na spektakl pt. „Jak zostać smokiem?”. Była to opowieść, której wątki są zainspirowane japońskimi baśniami, wierzeniami, a także filozofią. Wszystkie znane i szeroko wykorzystywane w kulturze japońskiej motywy łączą się w jedną historię. To historia Harukiego – chłopca, który wyrusza w pełną przygód podróż, aby odnaleźć swojego tatę. Fabuła koncentruje się wokół znaczenia odwagi i radzenia sobie z emocjami. Co oznacza być dzielnym? Czy emocje trzeba tłumić? Co to znaczy radzić sobie z emocjami? Czy płacz to coś złego? Czy chłopakom wolno płakać?

Wspaniała scenografia, kostiumy, a także projekcja multimedialna, która była dopełnieniem narracji prowadzonej przez aktorów na scenie sprawiła, że dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały historię Harukiego.

Po spektaklu na scenie oraz w kuluarach teatru pojawili się Mikołaje, którzy wręczali dzieciom prezenty.

Uśmiechnięci, pełni pozytywnych emocji, w pięknej zimowej scenerii, którą mogliśmy podziwiać z okien autokarów wróciliśmy do szkoły.