Święta Bożego Narodzenia to czas bardzo wyczekiwany przez większość ludzi. Jednak nie każdy cieszy się z ich nadejścia...

Bogaty człowiek - Ebenezer Scrooge – bohater „Opowieści wigilijnej” nienawidzi świąt. Nie chce wspierać akcji charytatywnych, nie przyjmuje zaproszenia na wieczerzę wigilijną, denerwuje go fakt, że inni cieszą się, mimo że święta wiążą się ze sporymi wydatkami.

Na szczęście bohater doznaje radykalnej przemiany po wizycie …. duchów, które pojawiają w wigilijną noc po północy  i zabierają Ebenezera w podróż, pokazując mu Boże Narodzenie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Jeśli chcecie poznać przyczyny przemiany Scrooge'a i dowiedzieć się, dlaczego polubił Boże Narodzenie i stał się dobrym człowiekiem, przeczytajcie „Opowieść wigilijną” Karola Dickensa.

Uczniowie klasy 7a – uczestnicy projektu „Sceny z „Opowieści wigilijnej”, zainspirowani fragmentami opowiadania, wykonali plastyczne wizje utworu.

Pierwsza prezentacja prac odbyła się na lekcji języka polskiego.

Autory opowiadali, z czego wykonali poszczególne elementy własnej pracy. Wykorzystali ścinki materiałów, herbatę, tekturę, sztuczny śnieg, klocki Lego i wiele innych.

W klimat świąt wprowadził nas filmik z podkładem muzycznym znanej melodii bożonarodzeniowej. Wszyscy uczniowie uznali lekcję za bardzo interesującą.

Brawa dla autorów!

Oto efekty: