W dniu 03 czerwca 2024r. w hali sportowej odbył się szkolny TURNIEJ MATEMATYCZNO-SPORTOWY z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami tego przedsięwzięcia były panie: Iwona Jędrzejewska i Bożena Stępień.
W turnieju wzięli udział uczniowie klas siódmych tworząc 6-osobowe zespoły. Celem tego wydarzenia było: propagowanie sportu wśród młodzieży, rozbudzanie zainteresowania matematyką poprzez ciekawe rozwiązywanie zadań połączone ze sportem ,,na wesoło” oraz integracja zespołu matematyczno-przyrodniczego z zespołem promującym aktywne formy wypoczynku.

Nasi uczestnicy podjęli się pięciu konkurencji sportowych i trzech zmagań matematycznych. Zadania z tych dziedzin wykonywali na przemian.

KONKURENCJA SPORTOWA

-Rzuty karne do bramki w unihokeja

-Rzuty do kosza

-Skok w dal z miejsca

-Rzuty do celu

-Przeciąganie liny

ZMAGANIA MATEMATYCZNE

-Krzyżówka matematyczna

-Rebusy matematyczne

-Łamigłówki matematyczne

Uczestnicy w zespołach wspólnie wykonywali zadania na logiczne myślenie. Mogli skorzystać z tzw. koła ratunkowego (na 30 sekund mogli poprosić z publiczności inną osobę do pomocy).

Oprócz niezapomnianych wrażeń i wspomnień przyznano także miejsca na podstawie liczby punktów zdobytych przez zespoły. Wyniki wskazują na następujące miejsca:

I miejsce- klasa 7a

II miejsce- klasa 7b