26 maja, jak co roku, obchodziliśmy wyjątkowe święto -  Dzień Matki. Przed nami, w czerwcu - Dzień Ojca. Z tej okazji uczniowie klas 3a, 3b, 4a, 4b, 5a, 5b, 6b i 7a  pod kierunkiem pań Marzeny Łodzińskiej, Agnieszki Bebak i Agnieszki Miszewskiej, przygotowali  program wokalno-instrumentalny, który zaprezentowali 27 maja 2024 roku na forum szkoły. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni Rodzice.

Dzień Matki obchodzony jest w niemal 140 krajach świata, natomiast tylko  w Polsce przypada on 26 maja. Data ta obowiązuje już od 1914 roku. Dzień Ojca na świecie po raz pierwszy obchodzono 19 czerwca 1910 roku w Stanach Zjednoczonych. Święta te są wyrazem miłości i wdzięczności wobec rodziców. Pragnęliśmy, aby taki sam przekaz miało nasze spotkanie.

Uczniowie zaprezentowali  utwory  w języku polskim, jak i w językach obcych, których dzieci i młodzież uczy się w naszej szkole. Były to znane przeboje polskich i światowych wykonawców  poświęcone Matkom

i Ojcom.

Nasi młodzi wykonawcy zaprezentowali nie tylko umiejętności wokalne, ale także taneczne i instrumentalne – na skrzypcach i gitarze.

Uwieńczeniem całej imprezy był słodki poczęstunek przygotowany  przez rodziców uczniów kl. 4 b.

Na korytarzach szkoły w tym dniu można było obejrzeć ciekawą ekspozycję pod tytułem „Mamy świata”,  przygotowaną przez panią Ewę Modlińską oraz wystawę prac plastycznych uczniów zatytułowaną „Dla najważniejszej Osoby na świecie”, przygotowaną pod kierunkiem pani Anny Skrzypczak.