23 stycznia b.r. z wielką radością powitaliśmy w murach naszej szkoły Pana Grzegorza Urbana, pianistę, aranżera, producenta muzycznego, dyrygenta i wieloletniego kierownika muzycznego Haliny Frąckowiak, związanego z Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej w Opolu oraz telewizyjnymi programami Wielki Test TVP i Szansa na sukces, prowadząc zespół Grzegorz Urban Band. Nasza szkolna społeczność jest bardzo dumna z faktu, że Pan Grzegorz Urban pochodzi z Pajęczna i swoją ciężką pracą i niezwykłym talentem rozsławia naszą miejscowość.

Byliśmy niezwykle wzruszeni kiedy opowiadał o swoim dzieciństwie, pierwszym spotkaniu z muzyką,
o charakterze swojej pracy, swoich pasjach i zainteresowaniach. W trakcie spotkania wyświetlano fragmenty koncertów pod jego batutą oraz wypowiedzi przyjaciół z czasów młodości. Jako społeczność uczniowska poczuliśmy wielką dumę oraz radość.

Pan Grzegorz zmotywował nas do podejmowania wielkich wyzwań życiowych i podążania za marzeniami, co zazwyczaj, jak podkreślił, wiąże się z napotykaniem wielu trudności, które pojawiły się również na jego drodze. Jednakże nie powinniśmy się poddawać. Na zakończenie spotkania nasz gość rozdawał autografy
i robiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Spotkanie zorganizowały panie Agnieszka Bebak, Marzena Łodzińska i Agnieszka Miszewska.