Dnia 17 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne funkcjonariusza policji
z uczniami kl. I-III na temat bezpieczeństwa dzieci w czasie zbliżających się ferii zimowych. Policjant przypomniał o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczegółowo omówił zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomniał, co należy ze sobą zabrać na zimowe wyprawy w góry. Poinformował uczniów o zasadach postępowania wobec nieznajomej osoby: „Nie rozmawiaj...", „Nie ufaj...", „Nie wpuszczaj do domu...”,
ale również uświadomił dzieciom, do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zgubienia się w obcym miejscu.

Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie zdrowie i życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad podczas poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.

Policjant zakończył spotkanie, życząc uczniom bezpiecznych i udanych ferii zimowych.