IMG 20231128 224525

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości  i Pozdrowień. Z tej okazji uczniowie wzięli udział w zajęciach mających na celu promowanie postawy uprzejmości i życzliwości w kontaktach
z innymi ludźmi.

W trakcie zajęć uczniowie poznali odpowiedź na pytanie, co to jest „życzliwość” i uświadomili sobie, jak ważne jest okazywanie życzliwości  na co dzień poprzez  uśmiech, dobre słowo, pomocny gest. Uczennice z Szkolnego Wolontariatu Alicja i Julia utworzyli „Skrzynkę Życzliwości".  Tego samego pojawiły się "Kieszonki Życzliwości" przygotowane przez wolontariuszkę Maję z napisem „Weź miłe słowo”. Wzajemne dzielenie się miłymi słowami, sentencjami oraz pozdrowieniami wywołało uśmiech na twarzach uczniów i nauczycieli. Warto uwierzyć, że w  każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady życzliwości, dlatego pokażmy, że jesteśmy życzliwi nie tylko od święta, ale każdego dnia.

 IMG 20231122 094741IMG_20231122_094744.jpg

K.Korasz