Ślubujemy! – uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej.

            Tradycją naszej szkoły jest, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest ślubowanie i pasowanie na ucznia pierwszej klasy. 

W tym roku, dokładnie w dniu 13 października pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności swoich najbliższych, starszych kolegów oraz zaproszonych gości rozpoczęli występ. Zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

            Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, wielką kreką, jak czarodziejską różdżką dotykała ramion swoich podopiecznych. Pani Wicedyrektor składała gratulacje
i  wręczała pamiątkowe dyplomy. Nie obyło się również bez słodkich upominków od rodziców oraz pamiątkowych zdjęć. 

            Dziękujemy Pani Magdalenie Bazan za przygotowanie pięknej dekoracji oraz uczniom klas 4 i 7 za prowadzenie tej ważnej uroczystości i obsługę nagłośnienia. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy. Witajcie w naszej szkolnej rodzinie!