Wycieczka do kina

12 października 2023 roku uczniowie klas III wybrali się na wycieczkę do kina w Częstochowie na współczesną wersję lektury Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją”. Wspaniała obsada, cudowny główny bohater i niezwykle ważne zagadnienia podjęte w filmie zrobiły na trzecioklasistach ogromne wrażenie. Piękna przyjaźń pomiędzy psem a człowiekiem, empatia wobec słabszych, kwestie związane ze współczesnym, pozytywnym wykorzystaniem mediów społecznościowych okazały się wspaniałymi tematami do dyskusji.

Uczniowie byli wzruszeni, ale zadowoleni ze szczęśliwego zakończenia filmu, który bardzo im się podobał. Jest to opowieść, która porusza odbiorców w każdym przedziale wiekowym, pokazuje co w życiu tak naprawdę jest ważne oraz to, że ludzie potrafią być wspaniałomyślni i pomocni. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że film jest godny polecenia i warto go obejrzeć. Trzecioklasiści już nie mogą doczekać się kolejnego, wspólnego wyjazdu.