18 listopada 2022 uczniowie klas piątych wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Organizatorka wyprawy, pani Agnieszka Stokowska, przygotowała ciekawy program wyjazdu:

  • udział w spektaklu, pt. „Tadek na tropach Minotaura” w Teatrze Muzycznym,
  • pobyt w Palmiarni,
  • zwiedzanie Muzeum Fabryki,
  • udział w zajęciach Warsztaty Miasto w Mieście.

„Tadek na tropach Minotaura” to spektakl muzyczny przedstawiający mity greckie. Widzowie podróżując wraz z tytułowym Tadkiem/Tezeuszem przez zakamarki mitycznego labiryntu spotkali greckich bogów i herosów, w tym, m.in. Zeusa, Midasa, Dedala, Ikara, Syzyfa, Ariadnę, Orfeusza i Eurydykę, Prometeusza, Heraklesa. Byliśmy pod wielkim wrażeniem sztuki teatru. Realizatorzy zadbali o to, by oprawiona w słowa piosenek i muzykę opowieść zachowała wiernie przekaz, a jednocześnie zyskała nowoczesną, atrakcyjną narrację.

               Pobyt w Palmiarni dostarczył wielu przyjemnych wrażeń. Egzotyczna kolekcja roślin to żywa historia Łodzi zapoczątkowana przez łódzkich fabrykantów.

               Muzeum Fabryki pozwoliło poznać historię niezwykłego architektonicznie kompleksu fabryczno-mieszkalnego Izraela Poznańskiego. W latach 2002-2006 został przekształcony w Centrum Handlowe Manufaktura. Uczniowie poznali ciekawą, wzruszającą historię pracowników fabryki włókienniczej.

               Ostatnim punktem programu był udział w warsztatach Miasto w Mieście. Uczniowie wcielili się w rolę łódzkich fabrykantów i przemysłowców: inwestowali, planowali, współpracowali, rywalizowali.

Wycieczka podobała się wszystkim uczestnikom. Pani Agnieszka Stokowska oraz opiekunki- panie: Anna Mielczarek, Agata Goszczyńska i Anna Begier pochwaliły kulturę, zachowanie i dbałość o bezpieczeństwo swoje i innych osób.