andrzejki22Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. 27 listopada uczniowie klasy 2b wzięli udział w klasowej zabawieandrzejkowej. W sali 17 już od rana czuć było prawdziwie andrzejkowy klimat. Były balony, kurtyna dekoracyjna oraz stół zastawiony przysmakami przygotowanymi przez rodziców.

Na początek drugoklasiści dowiedzieli się skąd wzięła się ta tradycja oraz jakie obrzędy są z nią związane. Potem przyszedł czas na zabawę, którą rozpoczęto od tradycyjnych wróżb. Nie zabrakło wyścigu butów, przekłuwania serc oraz wróżb z przymrużeniem oka. Na koniec drugoklasiści wzięli udział w tanecznym karaoke i bawili się przy dźwiękach ulubionych piosenek. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Wszyscy uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że z utęsknieniem czekają na przyszłoroczne Andrzejki.