Mikołajki – święto, na które czekają wszystkie dzieci. To nie tylko prezenty i luźniejszy dzień w szkole. To także wyjątkowa oprawa, niecodzienny klimat i odrobina magii. W tym dniu uczniowie klasy Ib poczuli się ważniejsi i wyjątkowi.

Stało się to za sprawą pewnego sympatycznego brodacza – Świętego Mikołaja, który to przygotował dla uczniów małą niespodziankę. Był nią filmik, w którym Mikołaj zwracał się bezpośrednio do nich. Jakie zdziwienie pojawiło się na twarzach naszych milusińskich, kiedy okazało się, że w filmiku pojawiają się ich zdjęcia. Oprócz kilku słów od Mikołaja na dzieci czekały drobne prezenty od rodziców. Pierwszoklasiści włączyli się również w szkolną akcję charytatywną Mikołajkowy Maraton Filmowy. Wspólne świętowanie i celebrowanie tego dnia okazało się najlepszym prezentem i jednocześnie fantastyczną lekcją empatii i pomocy innym.