Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Ta tradycja ludowa przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Wróżby pobudzają wyobraźnię, są formą zabawy. Uczniowie klasy Ib również wzięli udział w zabawie andrzejkowej.

30 listopada doskonale bawili się przy dźwiękach muzyki znanych przebojów.  Nie zabrakło również tradycyjnych wróżb i konkursów. Uczniowie mogli dowiedzieć się między innymi co ich czeka w przyszłości oraz poznać imię swojego przyszłego męża lub żony. Wszystkie zabawy były z przymrużeniem oka, a pierwszoklasiści bardzo chętnie uczestniczyli w przygotowanych atrakcjach. Wiele śmiechu i radości sprawiły uczniom zabawy taneczne w gronie kolegów i koleżanek. Był to dzień pełen humoru i zabawy, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.