Pajęczańscy policjanci w ramach akcji „Odblaskowy pierwszak” odwiedzili naszą szkołę.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie w ramach programu przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z uczniami klas pierwszych. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Podczas wizyty policjanci omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach zarówno pieszych jak i rowerzystów. Szczególną uwagę zwrócono na konieczność używania przez pieszych elementów odblaskowych.  Nasi uczniowie udowodnili, że doskonale znają zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Głośno i donośnie wyrecytowali wiersz Wandy Chotomskiej „Gdy zamierzasz przejść ulicę” i aktywnie uczestniczyli w dyskusji prowadzonej przez policjantów. Na koniec spotkania każdy pierwszak otrzymał pakiet odblasków, który został ufundowany przez Urząd Gminy w Pajęcznie.