W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I-III rozpoczęli udział w różnorodnych projektach edukacyjnych, dzięki którym mogą kształtować odpowiednie postawy społeczne, zdrowotne oraz poszerzać wiedzę zdobywaną podczas zajęć edukacyjnych.

Projekty są zgodne z kierunkami polityki oświatowej na rok szkolny 2021/2022.

Projekt Edukacyjny „Dbamy o zdrowie” autorstwa p. Ewy Modlińskiej, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Noblistów w Pajęcznie.

-Kształtowanie postaw prozdrowotnych uczniów,

-Poszerzenie i utrwalenie wiedzy z zakresu prawidłowego odżywiania się  oraz korzyści płynących z aktywności fizycznej i profilaktyki,

-Wdrażanie do zachowania zasad higieny osobistej i otoczenia,

-Uświadomienie odpowiedzialności za własne zdrowie.

Uczestnicy: uczniowie klas I-III.

Koordynator: p. Ewa Modlińska

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Europa i ja” autorstwa p. Ilony Broniszewskiej, Szkoła Podstawowa w Bochotnicy.

-Zdobywanie nowych doświadczeń,

-Rozwijanie zainteresowań państwami znajdującymi się w Europie,

-Przybliżenie wiedzy o wybranych krajach europejskich.

W projekcie biorą udział uczniowie klas:

- II a – wych. p. Anna Skrzypczak (Włochy)

- II b – wych. p. Jolanta Łozińska (Francja)

- III b – wych. Ewa Modlińska (Hiszpania)

Koordynator: p. Ewa Modlińska

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Emocja” autorstwa p. Marzeny Dziadkowiec i p. Krystyny Grzegrzółki, Integrative Saturday School in Bristol

Cele projektu:

- Kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym,

- Rozbudzanie w dzieciach wiary w siebie oraz własne możliwości,

- Aktywizacja dzieci i młodzieży na zrozumienie emocji i uczuć innych osób,

- Integracja zespołu klasowego,

- Współpraca nauczyciela i uczniów z placówkami oświatowymi z terenu całego kraju i zagranicznymi szkołami polonijnymi poprzez wspólną wymianę doświadczeń na stronie projektu,

- Tworzenie sytuacji budujących wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych, kreowanie wartości i norm społecznych poprzez współdziałanie z instytucjami i organizacjami będącymi źródłem istotnych wartości.

Uczestnicy: uczniowie klas I

Koordynator: p. Agnieszka Popiel

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy” autorstwa p. Pauliny Marcysiak, p. Magdaleny Wojdan, p. Mariusza Berkowskiego, p. Agnieszki Raźnej-Kubiak, Przedszkole Niepubliczne „Piastuś” w Inowrocławiu.

Cele projektu:

- Wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia,

- Wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej,

- Formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób,

- Ukierunkowanie ucznia ku wartościom.

Uczestnicy: uczniowie klas I-III

Koordynator: p. Anna Skrzypczak