Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności i ujawniania ukrytego potencjału i talentu. Tradycyjnie już, 15 wkropkarześnia, uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły uczcili to coraz popularniejsze święto. Na początek wychowawczynie klas I-III przypomniały, a pierwszakom przedstawiły historię małej Vashtii, bohaterki książki „The Dot”, której autorem jest Peter H. Reynolds. Nieśmiała dziewczynka, dzięki swojej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent. Następnie uczniowie wykonywali zadania, których głównym elementem były kropki.

Oczywiście nie mogło zabraknąć kropkowej mody dziecięcej. W tym dniu w każdej klasie było kolorowo i wesoło. Jednak największą atrakcją okazało się tworzenie trójwymiarowych kropek. Uczniowie stworzyli wspaniałe prace, które można podziwiać w galerii zdjęć. Pierwszaki bardzo chętnie opowiadały o swoich talentach i ukrytych zdolnościach, dzięki czemu jeszcze lepiej mogły poznać swoich nowych kolegów i koleżanki. Zrealizowały również pierwszy moduł międzynarodowego projektu edukacyjnego „Emocja” dotyczący właśnie kreatywności. Przeprowadzone zajęcia pozwoliły na zintegrowanie grup, poznanie swoich mocnych stron i rozbudzenie wiary we własne siły. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i uśmiech na twarzach naszych milusińskich.