piotrkowskaW dniu 16.09.2021 r. uczniowie klasy II a i II b  odwiedzili Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu Filia w Pajęcznie.

Dla uczniów zostały tam zorganizowane zajęcia edukacyjne pt. „Spacerkiem po ulicy Piotrkowskiej w Łodzi”. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z najdłuższą ulicą w Łodzi i jej atrakcjami.  Popularyzowanie ciekawych miejsc w województwie łódzkim, a takim jest niewątpliwie ulica Piotrkowska, czyli słynna „Pietryna”, a przez to kształtowanie postaw patriotycznych związanych z poznawaniem kultury regionalnej.

W I części zajęć uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną nt. „Najdłuższa ulica w Łodzi - ulica Piotrkowska ”, poznając w ten sposób ul. Piotrkowską - m.in. bogato zdobione kamienice, Łódzką Aleję Gwiazd, Pomnik Łodzian Przełomu Wieku, pomniki: Juliana Tuwima, Artura Rubinsteina, Misia Uszatka, pomnik Lampiarza i ciekawostki związane z ul. Piotrkowską.

W II części zajęć, praktycznej, uczniowie sami „stworzyli” ulicę Piotrkowską i udali się na spacer po niej mijając w/w miejsca . Spacer zakończyli w „Manufakturze Czekolady”. Niestety, posmakować jej mogli tylko wirtualnie! Podsumowując zajęcia zachęcono uczniów do odwiedzenia kiedyś z rodzicami Łodzi i udania się na spacer ulicą Piotrkowską. Podczas zajęć zaprezentowano także książki związane z tematem.

Dziękujemy Paniom bibliotekarkom za ciekawą lekcję.

A.Skrzypczak, J.Łozińska