Zbliżają się wakacje i choć wszyscy tak długo ich wyczekujemy, to wkrótce znów przyjdzie nam się zmierzyć z nauką. Uczniów czekają nowe obowiązki związane z kolejnym rokiem nauki.

Uczniowie klas trzecich już po wakacjach na lekcjach muzyki rozpoczną naukę gry na flecie.

W związku z tym na zajęciach muzyki w klasie 3a i 3b gościły dwie utalentowane uczennice klasy 7a - Ania Zadrożna i Wiktoria Gajęcka, które z kolei w tym roku kończą edukację muzyczną. Zaproszone siódmoklasistki zaprezentowały młodszym kolegom i koleżankom kilka utworów na flecie prostym, a Ania zagrała również na ukulele. Trzecioklasiści znaleźli u starszych koleżanek odpowiedzi na wiele pytań - m. in. czy trudno jest się nauczyć grać na flecie, jak prawidłowo trzymać instrument i układać palce oraz jak szybko można nauczyć się na nim grać. Również uczniowie klas trzecich zaprezentowali starszym koleżankom swój muzyczny talent - dzieci bardzo chętnie zaśpiewały kilka piosenek poznanych podczas zajęć muzyki.

muzyka1

muzyka2