21 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Zespołu Downa. Dlaczego akurat 21? Data ta nie jest przypadkowa. down1U osób z zespołem Downa to właśnie w 21. parze chromosomów  występuje dodatkowy trzeci chromosom. Uczniowie klasy IIIb włączyli się w akcję społeczną pokazującą wsparcie, zrozumienie i solidarność z osobami z trisomią 21. Obejrzeli ciekawy film animowany wyjaśniający, w jaki sposób dochodzi do powstania trisomii oraz zapoznali się z kilkoma historiami osób z zespołem Downa. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, iż te osoby są niezwykle radosne, szczere i barwne. Na znak solidarności każdy z uczniów narysował na swojej dłoni prostą linię, która jest uznawana (zaraz obok kolorowych skarpetek) za symbol akcji wspierającej osoby z zespołem Downa.

Drobne gesty mają znaczenie, dlatego niwelujmy bariery i  przezwyciężajmy krzywdzące stereotypy.down2