flagaUE

W dniu 9 maja obchodzimy Dzień Europy czyli  święto europejskich  państw. Z  tej okazji  zapraszamy uczniów klas IV i VI do udziału w Szkolnym Konkursie Języka Niemieckiego „Meister in Deutsch” .

rfn

Nieprzypadkowo proponujemy konkurs językowy. Znajomość języków obcych wnosi istotny wkład w integrację europejską. Języki łączą ludzi, przybliżają kultury innych krajów oraz umożliwiają porozumiewanie się, wspólne rozwiązywanie problemów i zadań. Znajomość języków obcych odgrywa bardzo ważną rolę w zwiększaniu szans na zatrudnienie. Dlatego pragniemy, aby nasi uczniowie już od najmłodszych lat rozwijali swoje kompetencje językowe i obok języka angielskiego władali również drugim językiem nauczanym w naszej szkole -  językiem niemieckim. To również ambitny cel Komisji Europejskiej - każdy Europejczyk powinien nauczyć się co najmniej dwóch języków obcych.

Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego „Meister in Deutsch” – część pisemna, odbędzie się w dniu 7 maja o godzinie 9.00. Osoby z najwyższymi wynikami, będą uczestniczyć także w części ustnej. Prosimy o  kontakt z  nauczycielami języka niemieckiego i zgłoszenie chęci udziału w konkursie do dnia 16 kwietnia 2021.