„Dopóki w twoim sercu świeci ostatnia latarnia nadziei,

możesz jej światłem zapalić te, które już zgasły.”

Wiktoria Gajęcka kl.7a - praca konkursowa

Zwięzłość myśli – kluczem do sukcesu

Wiktoria Gajęcka - uczennica klasy 7a została laureatką

XI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla uczniów dla uczniów
klas 7-8
szkół  podstawowych i uczniów szkół średnich

LITERACKI SMS – POEZJA I PROZA NA 160 ZNAKÓW.

Zadaniem uczestników konkursu było sformułowanie literackiej wypowiedzi, składającej się maksymalnie ze 160 znaków (ze spacjami) w formie złotej myśli, aforyzmu, wiersza, rady, sentencji, przestrogi. Treść tegorocznych SMS-ów dotyczyć musiała szeroko pojętej egzystencji, np. codzienności, sfery uczuć, systemu wartości, wszystkiego, co wiąże się z hasłem:

Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

Organizatorzy konkursu byli zaskoczeni i oszołomieni liczbą nadesłanych tekstów. Praca Wiktorii została wyłoniona spośród 1400 nadesłanych z całej Polski i zakwalifikowano ją do finału jako jedną z 19 w kategorii szkół podstawowych. Jury doceniło literacką i artystyczną formę sentencji sformułowanej przez Wiktorię i ostatecznie zajęła ona 2. miejsce w kraju.

Patronat honorowy nad konkursem sprawowali: Minister Edukacji Narodowej, Poseł na Sejm RP Izabela Leszczyna, Wojewoda Śląski i Śląski Kurator Oświaty

Gratulujemy!

dyplom wiktoriag

„To ogromny zaszczyt cieszyć się drugim miejscem w ogólnokrajowym konkursie. Jestem bardzo szczęśliwa i dumna z siebie, ale również nieco zaskoczona. Miło mi, że spośród tylu zgłoszeń dostrzeżono i doceniono między innymi mój talent. Dzięki temu wiem, że mogę. Wiem, że potrafię. Wiem, że nigdy w siebie nie zwątpię.”

Wiktoria Gajęcka