DBI21Dzień Bezpiecznego Internetu

- święto obchodzone z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Z tej okazji uczniowie klasy I-III wzięli udział w zajęciach, na których zapoznali się z problematyką bezpieczeństwa online oraz sposobami pozytywnego wykorzystywania Internetu. Uczniowie obejrzeli również prezentację przygotowaną na tę okazję przez EduPassion. Oprócz tego klasy Ia, Ib oraz IIIb wzięły udział w lekcji na żywo  „Bezpiecznie w sieci” organizowanej przez KinoSzkoła i Centrum Sztuki w Oławie.

Tegoroczne hasło akcji, „Działajmy razem!”, nabiera w tym roku szczególnego znaczenia.  Nie zostawiajmy naszych pociech samych w świecie wirtualnym. Świat ten chociaż bardzo ciekawy, może być bardzo niebezpieczny. Bądźmy czujni!

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej