Każde dziecko czeka na ten dzień z niecierpliwością.mikolaj20
6 grudnia - data, o której pamięta każdy. Mikołajki w tym roku wypadają w niedzielę, jednak uczniowie klasy Ia oraz IIIb już w piątek uczestniczyli w niezwykłej lekcji zorganizowanej na tę okoliczność. Była to "Lekcja na  żywo o tym, jak spotkałam prawdziwego Świętego Mikołaja". Nauczycielka, podróżniczka p. Sabina Piłat opowiedziała o swojej podróży do wioski Mikołaja znajdującej się w północnej Finlandii.

Dzieci zobaczyły jak wygląda praca tej magicznej postaci, mogły wysłuchać wywiadu z Mikołajem, dowiadując się kilku ciekawostek oraz zobaczyć jak wyglądają prawdziwe renifery. Podczas lekcji uczniowie tworzyli kolorowe, obrazkowe notatki. Taka forma zajęć bardzo spodobała się pierwszo- i trzecioklasistom. Sami również nie zapomnieli o mikołajkowych gadżetach. Na naszych monitorach pojawiły uśmiechnięte buźki w reniferowych okularach i mikołajkowych czapkach.

Link do nagrania: