jpg.png

Uczniowie klasy 3a oraz 3b uczestniczyli w interesującej wycieczce do naszej pięknej stolicy, która odbyła się 4 czerwca. Zwiedzanie rozpoczęło się od spaceru po Starym Mieście. Nasi milusińscy podziwiali Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy, pomnik Syrenki, magiczny dzwon na Kanonii i piękne kamieniczki. Następnie udali się pod Pałac Prezydencki, gdzie usłyszeli od przewodniczki kilka ciekawostek dotyczących tego budynku i jego najważniejszego mieszkańca. Kolejnym punktem programu było obejrzenie na żywo zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie uczniowie wybrali się na jeden

z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce – Stadion Narodowy, gdzie podziwiali konstrukcję

i wielkość tej budowli. Zobaczyli m.in. szatnię i pomieszczenia dla polskiej reprezentacji w piłce nożnej oraz salę konferencyjną spotkań z dziennikarzami. Wśród naszych uczniów jest wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem tego obiektu. Kolejną atrakcją dnia był wjazd na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd trzecioklasiści mogli podziwiać piękną Warszawę. Ostatnim punktem wycieczki był taras widokowy na lotnisku Chopina, gdzie uczniowie oglądali z bliska startujące i lądujące samoloty.

Wycieczka do Warszawy okazała się dla wszystkich uczestników bardzo interesująca, obfitowała w wiele atrakcji, a przede wszystkim była ciekawą lekcją. Nawet ogromne zmęczenie nie przeszkadzało w tym, aby przez cały dzień na twarzach naszych milusińskich gościł uśmiech i radość. Nowe doświadczenia, zdobyta wiedza i chwile wspólnie spędzonego czasu pozostaną na długo w pamięci naszych uczniów.

Opiekunowie: A. Popiel, P. Papierz, J. Łozińska