7 maja 2024 r. świętowaliśmy w naszej szkole 20. rocznicę  przystąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz Dzień Europy. Uczniowie ubrani w kolorach flagi Unii Europejskiej wysłuchali najważniejszych informacji dotyczących integracji oraz przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, korzyści wynikających z bycia członkiem wspólnoty europejskiej, bezpieczeństwa Europy oraz działalności Unii Europejskiej w zakresie pomocy humanitarnej na całym świecie. Prelekcji towarzyszyła prezentacja multimedialna przygotowana przez Szkolny Klub Europejski.

Punktem wieńczącym spotkanie było uroczyste wprowadzenie flagi Unii Europejskiej przez przedstawicieli poszczególnych klas oraz wspólne odśpiewanie Ody do radości- hymnu zjednoczonej Europy.

Dla wszystkich uczniów Szkolny Klub Europejski przygotował także okolicznościową gazetkę oraz quiz dotyczący wiedzy na temat historii integracji europejskiej, instytucji europejskich oraz ważnych postaci związanych z Unią Europejską.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Europejskiego

Agnieszka Miszewska, Agnieszka Bebak, Marzena Łodzińska