21 marca to kalendarzowy pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji odbył się w naszej szkole „Wiosenny pokaz mody” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. To już druga edycja tego przedsięwzięcia.

Uczniowie z klas I-III mieli za zadanie przygotować i zaprezentować strój wiosenny na tę wyczekiwaną przez wszystkich porę roku. Natomiast klasy IV-VII losowały stroje w czterech kategoriach: wiosenny strój ekologiczny, sportowy, do pracy oraz na rodzinny spacer. Modele i modelki poruszali się po czerwonym dywanie w rytm muzyki, wykazując się kreatywnością, wspaniałymi pomysłami i świetnym poczuciem humoru. Wszystkie przygotowane przez nich stroje były wyjątkowe, a przede wszystkim
kolorowe i oryginalne.

Pokaz mody uświetniły występy uczniów klas młodszych oraz rozwiązywane przez nich zagadki. Uśmiechy na twarzach uczniów oraz głośne oklaski udowodniły, że wszyscy bawili się znakomicie. Do pokazu mody został wykorzystany szkolny sprzęt  zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.