bajki

 

6 listopada 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa, ponieważ 5 listopada przypada dzień urodzin jednego
z największych twórców bajek – Walta Disneyʹa.

Uczniowie, szczególnie klas I-III naszej szkoły przebrali się za ulubionych bohaterów bajek. Na korytarzach można było spotkać księżniczki, piratów, Minionki, Annę i Elzę, Czerwonego Kapturka, Sonika oraz wiele innych barwnych postaci. Dzieci wysłuchały fragmenty najbardziej znanych baśni i bajek, rozwiązywały zagadki i quizy oraz malowały różne bajkowe postacie.

Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Kształtują dziecięce myślenie, wzbudzają zachwyt nad postacią lub jej działaniem, pobudzają wyobraźnię.

Przeniesienie naszych uczniów w świat bajek sprawiło im, ale także nauczycielom wiele radości.