postacie z bajek

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek! U dorosłych wywołuje miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie zawsze jest aktualne.

Tego dnia również nasza szkoła przeniosła się do bajecznej krainy… Świętowaliśmy Dzień Postaci z Bajek.

Uczniowie klas pierwszych przebrali się za ulubione postacie z bajek oraz filmów animowanych. Radości, zabawy i śmiechu nie było końca. Dzieci pod opieką nauczycieli słuchali pięknych bajek i baśni, odgadywali tytuły bajek po zaprezentowaniu rekwizytów czy przeczytaniu cytatów, układali puzzle na tablicy multimedialnej czy też kodowali obrazki z postaciami z bajek. Wszyscy opowiadali o swoich ulubionych bajkach oraz rysowali wspaniałych bohaterów. Częścią obowiązkową był pokaz mody, podczas którego każdy mógł zaprezentować swój wyjątkowy strój.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i Rodzicom za tak duże zaangażowanie przy wykonaniu strojów i gratulujemy kreatywnych pomysłów .

Pamiętajmy również, że dla wielu dzieci bohaterowie z bajek stają się bliskimi przyjaciółmi, którzy pomagają im przejść przez młodzieńcze lata. Pomagają przełamać nieśmiałość lub inne bariery jakie ma każde dziecko. Dzięki pojawianiu się nie tylko w opowieściach ale także w filmach, na kartkach książek i książeczek dla dzieci rozbudzają wyobraźnię i pozwalają zainteresować się takim życiowym zagadnieniem jak literatura.

Nauczyciele klas pierwszych