sppo22W dniu 7 listopada 2022 r. miało  miejsce w naszej szkole niecodzienne wydarzenie.

          Cel Unii Europejskiej, jakim jest wielojęzyczność oznaczająca między innymi ochronę różnorodności językowej oraz promocję nauki języków obcych przyświecał nam w organizacji muzycznej uroczystości jakim był Szkolny Przegląd Piosenek Obcojęzycznych.

  Usłyszeliśmy utwory w wykonaniu uczniów i uczennic naszej szkoły w językach europejskich. Obok języka angielskiego uczestnicy zaprezentowali przeboje muzyczne w języku niemieckim, hiszpańskim, portugalskim  oraz ukraińskim. Uczniowie klasy VI - Nadia Biniecka i Bartłomiej Szczęsny prowadzący przegląd piosenek przekazywali w trakcie prezentacji uczniów ciekawe informacje na temat języków europejskich. Wszyscy uczestnicy przeglądu, zarówno  ci najmłodsi z klas II i III jak i ósmoklasiści zostali nagrodzeni przez publiczność ciepłym przyjęciem i gromkimi brawami. Ich wokalne i sceniczne talenty zachwyciły wszystkich, a wspaniały nastrój ,jaki stworzyli swoimi występami, na długo pozostanie w naszych sercach.

W Szkolnym Przeglądzie Piosenek Europejskich udział wzięli:

Klasy II

Zofia Gołuszko

Klasy III

Maja Biniecka, Katarzyna Szuster, Aleksandra Włoch i Lena Modlińską, Alina Havryova

Alicja Kleczewska, Izabela Mahrburg oraz Pola Gołębiowska, Zofia Zając

Klasy IV

Alicja Modlińska, Aleksandra Dawid oraz Oliwia Tkaczyńska, Gabriel Szuster, Emilia Woźniak, Maja Tomaszewska, Julia i Joanna Duźniak, Oskar Pluciński, Alan Kawecki, Marietta Garbacz, Julia Burkot.

Klasy V

Julia Włoch, Róża Kulczycka,

Klasy VI

Lena Lechowska, Iwan Symotiuk

 

Klasy VIII

Mikołaj Kuchciak

Wszystkim uczestnikom Szkolnego Przeglądu Piosenek Obcojęzycznych bardzo serdecznie dziękujemy.

To Wy sprawiliście, że Europa zjednoczona w różnorodności 

i wielojęzyczności była tak mocno obecna wśród nas.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.