hymn22 110 listopada 2022r., w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, na początku czwartej godziny lekcyjnej cała społeczność szkolna zgromadziła się w hali sportowej, by o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewać "Mazurek Dąbrowskiego". Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie odświętnie ubrani, z przypiętymi kotylionami lub wstążeczkami w barwach narodowych, trzymając własnoręcznie wykonane chorągiewki, uroczyście odśpiewali cztery zwrotki hymnu

polskiego i tym samym po raz piąty wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do HYMNU". W ten sposób chcieliśmy włączyć naszą społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

hymn22 2

hymn22 3

hymn22 4

Czy wiesz, że...

„Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji, która rozpoczęła się w 2018 r. Wówczas wspólne śpiewanie hymnu odbyło się pod hasłem "Rekord dla Niepodległej". 

 

Czy wiesz, że...
Mazurek Dąbrowskiego jest jednym z najbardziej tanecznych i skocznych hymnów narodowych w Europie.
Stał się oficjalnym hymnem Polski od 26 lutego 1927 roku.
Autor muzyki do słów Józefa Wybickiego wciąż pozostaje nieznany. Jednak nie ma wątpliwości, co do tego, że nasz hymn wyróżnia się muzycznie na tle Europy. Na początku XX wieku, kiedy zastanawiano się, który utwór może być naszym hymnem narodowym, czy Mazurek Dąbrowskiego, czy Rota, czy może Bogurodzica, to uznano, że najlepszy będzie Mazurek Dąbrowskiego przez to, że jego melodia jest żywa i dobrze się śpiewa. Niewiele jest hymnów europejskich, w których jest szybkie tempo.

 

Czy wiesz, że...

„Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji, która rozpoczęła się w 2018 r. Wówczas wspólne śpiewanie hymnu odbyło się pod hasłem "Rekord dla Niepodległej". 

 

Czy wiesz, że...
Mazurek Dąbrowskiego jest jednym z najbardziej tanecznych i skocznych hymnów narodowych w Europie.
Stał się oficjalnym hymnem Polski od 26 lutego 1927 roku.
Autor muzyki do słów Józefa Wybickiego wciąż pozostaje nieznany. Jednak nie ma wątpliwości, co do tego, że nasz hymn wyróżnia się muzycznie na tle Europy. Na początku XX wieku, kiedy zastanawiano się, który utwór może być naszym hymnem narodowym, czy Mazurek Dąbrowskiego, czy Rota, czy może Bogurodzica, to uznano, że najlepszy będzie Mazurek Dąbrowskiego przez to, że jego melodia jest żywa i dobrze się śpiewa. Niewiele jest hymnów europejskich, w których jest szybkie tempo.

szkoladohymnudyplom2022