W ostatni piątek czerwca spotkaliśmy się by uroczyście zakończyć rok szkolny. Uroczystość uświetnili goście pan Piotr Mielczarek - Burmistrz Pajęczna, proboszcz Parafii Narodzenia Pańskiego ks. Łukasz Dybowski, przewodniczący Rady Rodziców pan Michał Sienkiewicz oraz rodzice uczniów.  Wszyscy zaproszeni goście skierowali do nas kilka miłych słów a pani dyrektor Danuta Skoczylas wymieniła nasze największe osiągnięcia.

Po tym uczniowie klas siódmych przejęli sztandar szkoły.

Następnie tradycyjnie już odbyło się wręczenie ósmoklasistom świadectw z wyróżnieniem i nagród książkowych oraz listów gratulacyjnych dla rodziców.

Nagrody książkowe za aktywną i twórczą pracę otrzymali również uczniowie pracujący w szkolnych agendach takich jak Samorząd Uczniowski, szkolna gazetka „Szpila”, Szkolny Klub Wolontariatu.

Na uroczystości siódmoklasiści pożegnali swoich starszych kolegów. Również  absolwenci zabrali głos. Przemówili do nauczycieli, rodziców, młodszych kolegów i koleżanek  wspominając pobyt w szkole podstawowej.

Uroczystość uświetniły występy Mikołaja Kuchciaka (dwukrotnie, raz wspólnie z tatą Piotrem), Nadia Gołębiowska, uczniowie klasy 2b oraz klas 5a, 5b, 4a, 4b, 3b, 1b.

Po oficjalnej części odbyły się spotkania z wychowawcami na których wręczono świadectwa i  przypomniano zasady bezpiecznego letniego wypoczynku.

Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego…

Do zobaczenia we wrześniu 😉