Dnia 1 czerwca 2022 roku z okazji Dnia Dziecka uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Polskich Noblistów z klas I-III wraz z wychowawcami udali się na spektakl pt. „Królowa Śniegu”, który był przedstawiany w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Działoszynie.

„Królowa Śniegu” baśń Hansa Christiana Andersena, która opowiada historię dwójki dzieci Gerdy i Kaja. Dziewczynka wyrusza w najważniejszą, w swoim życiu podróż. Chce odnaleźć            i uwolnić swojego przyjaciela – Kaja, uwiedzionego przez potężną i tajemniczą Królową Śniegu. To powieść o sile przyjaźni i miłości, prawdziwym uczuciu, które pokona wszystkie przeszkody.

Przedstawienie bardzo podobał się uczniom naszej szkoły, czemu dali wyraz nagradzając aktorów burzą oklasków. Świadczyły o tym też uśmiechy na twarzach dzieci. Wszyscy wyszliśmy zadowoleni i z niecierpliwością czekamy na następny taki wyjazd.

Jolanta Łozińska