mikoszewo31 maja 2022 r. 35-osobowa grupa uczniów naszej szkoły wyjechała w cudowną, czterodniową podróż nad polskie wybrzeże Bałtyku. Wczesnym rankiem ruszyliśmy w stronę Torunia, gdzie zwiedziliśmy Stare Miasto, Muzeum podróżników im. Tony’ego Halika oraz wzięliśmy udział w warsztatach w Żywym Muzeum Piernika.

Następnego dnia mieliśmy bliskie spotkania z rekinami w Aquparku Reda i niezapomniane wrażenia na ruchomej zjeżdżalni Aqua Spinner. Poznaliśmy cudowne zakątki Sopotu oraz Gdańska. W czwartek spędziliśmy fantastyczny czas na plaży, zażywając kąpieli zarówno słonecznych jak i wodnych, grając w piłkę plażową i wiele innych. Niektórzy z nas znaleźli prawdziwe bursztyny. Mogliśmy sami sprawdzić ich autentyczność, po udziale w warsztatch w Prywatnym Muzeum Bursztynu w Stegnie, w którym mogliśmy zobaczyć drzewo ociekające bursztynem, kolekcję unikatowych brył bursztynu bałtyckiego oraz uwięzionych w nich owadów i roślin, zapoznać się z początkami bursztynnictwa, odkryć historię zaginionej Bursztynowej Komnaty oraz nauczyć się odróżniać bursztyn od falsyfikatów.

Świetnie bawiliśmy się integrując z innymi grupami wycieczkowymi. Korzystaliśmy z nowoczesnej bazy sportowej ośrodka. Ostatni wieczór przebiegł w atmosferze zabawy dyskotekowej, poprzedzonej prezentacją talentów.

Wróciliśmy wypoczęci, szczęśliwi i jeszcze bardziej zintegrowani. Poznaliśmy piękne zakątki naszego kraju. Dziękujemy naszym paniom za profesjonalną opiekę i pomocną dłoń w każdej sytuacji, a także składamy podziękowania właścicielom Biura Podróży Kolumb w Pajęcznie.

Uczestnicy wycieczki Toruń – Reda - Gdańsk - Sopot – Mikoszewo