23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji uczniowie klasy Ib dołączyli do szkolnej akcji polegającej na przyniesieniu do szkoły aktualnie czytanej książki.
W poniedziałek 25 kwietnia każdy z pierwszoklasistów mógł zaprezentować fragmenty ulubionych książek i opowiedzieć przygody swoich najukochańszych bohaterów.

Czytanie uszlachetnia, rozwija wyobraźnię, poprawia skupienie, redukuje stres i rozwija wrażliwość. Uczniowie mogli porozmawiać również na ten temat. Zauważyli, że czytając mogą zapomnieć o niemiłych sytuacjach i przenieść się chociaż na chwilę w świat książkowych przygód. Budujące jest również to, iż wielu uczniów przyznało, że wieczorne czytanie z rodzicami jest ich codziennym rytuałem. Pamiętajmy drodzy dorośli, że dzieci pokochają czytanie, musimy ich tylko zarazić tą miłością!