22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, największe ekologiczne święto świata. Ponadto ONZ wyznaczyła ten dzień jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.

Uczniowie klas ósmych, naszej szkoły, dołączyli do ochotników, którzy sprzątali nadwarciańskie lasy w miejscowości Patrzyków. Pełni zapału, młodzi miłośnicy przyrody przeczesywali okoliczne lasy w poszukiwaniu zalegających śmieci. Uzbieraliśmy dziesiątki worków różnego rodzaju odpadów. Dominowały butelki szklane i plastikowe.

Oprócz satysfakcji z ratowania świata przed “potopem” zalegających śmieci, uczniowie otrzymali solidną lekcję na temat naszego wpływu na otaczające nas środowisko oraz sposobów właściwego zachowania na łonie natury.

Akcja została uwieńczona wspólnym grilem i chwilą relaksu, połączoną z wymianą wrażeń.

Opiekun: Agnieszka Miszewska