W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas III pracowali metodą projektu podczas omawiania książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. Od października do grudnia wszyscy uczniowie z dużym zaciekawieniem czytali lekturę, a następnie opowiadali o codziennym życiu i przygodach mieszkańców Bullerbyn.

W październiku dzieci odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną w Pajęcznie, gdzie wzięły udział w zajęciach, które przybliżyły im postać autorki książki. Dzięki temu poznały wiele ciekawostek z życia i twórczości szwedzkiej pisarki - Astrid Lindgren.

Następnie uczniowie kierując się własnym pomysłem, kreatywnością oraz wyobrażeniem tego co było opisane w książce stworzyli przepiękne makiety wioski Bullerbyn.  Prace można było podziwiać na szkolnym korytarzu.

Kolejnym etapem projektu było wykonanie plakatów przedstawiających dzieci z Bullerbyn. Uczniowie podzieleni na grupy rysowali postaci dzieci oraz przyporządkowywali cechy charakterystyczne poszczególnym bohaterom.

Trzecioklasiści wspaniale poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami oraz wykazali się dużą znajomością treści omawianej lektury.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.