W bieżącym roku szkolnym uczniowie Naszej szkoły przystąpili do realizacji projektów edukacyjnych, których koordynatorem jest pani Mariola Cieślicka. Projekty realizowane będą od 20 września 2021r. do 15 maja 2022r. na zajęciach świetlicowych oraz zajęciach techniki.

Projekt jest odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci, wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego i wychowania przedszkolnego oraz opublikowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022 (Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne).

CELE OGÓLNE PROJEKTU:

• Doskonalenie umiejętności w zakresie rozumienia zależności pomiędzy składnikami środowiska przyrodniczego.
  • Doskonalenie umiejętności samodzielnej eksploracji świata, rozwiązywania problemów
    i stosowania nabytych umiejętności w nowych sytuacjach życiowych.
  • Kształtowanie umiejętności obserwacji faktów, zjawisk przyrodniczych, społecznych
    i gospodarczych, wykonywania eksperymentów i doświadczeń, a także formułowania wniosków i spostrzeżeń.

projekty1

Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki
oświatowej na rok szkolny 2021/2022: wspomaganie wychowawczej roli rodziny, wychowanie do wartości, zaangażowanie społeczne, wprowadzenie w dziedzictwo cywilizacyjne Europy, edukacja patriotyczna, poznawanie polskiej kultury.

Celem projektu jest:
-wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności,
altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania
i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia,
-wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej
i etnicznej,
-formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób,
-ukierunkowanie ucznia ku wartościom.