Światowy Dzień Pierwszej Pomocy został ustanowiony w 2000 roku przez Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i jest obchodzony corocznie w drugą sobotę września.

Uczniowie klas trzecich naszej szkoły wzięli udział w zajęciach, których celem było kształtowanie umiejętności zachowania się w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po krótkiej pogadance,

trzecioklasiści dowiedzieli się, że pierwsza pomoc to zespół czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu w celu ochrony życia lub zdrowia poszkodowanego. Uczniowie przypomnieli sobie numery alarmowe oraz poznali sposób, w jaki należy rozmawiać przez telefon z dyspozytorem. Z dużym zainteresowaniem obserwowali  prezentowane czynności ratownicze z zakresu resuscytacji wykonywane na fantomie. Następnie samodzielnie pod okiem prowadzącej wykonywali poszczególne etapy udzielania pomocy.

Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem brali udział w zajęciach. Uświadomili sobie, jak istotne korzyści płyną z posiadania umiejętności udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym.

Ewa Modlińska

Pamiętajmy!

Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem!

1pomoc