DYF21W dniu 10 czerwca 2021 roku uczniowie klasy VIIIB wraz ze swoją wychowawczynią Panią Agnieszką Stokowską wzięli udział w DIGITAL YOUTH FORUM 2021.

To jednodniowe wydarzenie skierowane do młodzieży jest poświęcone edukacji w zakresie bezpiecznego, kreatywnego i pozytywnego wykorzystania Internetu i nowych technologii. W tym roku impreza odbywała się już szósty raz, a drugi raz była w pełni online.

Dzięki wysłuchaniu dorosłych ekspertów i rówieśników, którzy kreatywnie wykorzystują Internet uczniowie mieli możliwość inspiracji  i zdobycia konkretnej wiedzy.

Transmisja wydarzenia była prowadzona na stronie digitalyouth.pl. Program DYF, oprócz wystąpień, zakładał przerwy na krótkie dyskusje na forum klasy, udział w konkursach online (przy wykorzystaniu własnych smartfonów) oraz wypoczynek i posiłek.

Prelegentami na DYFie byli m.in.:

• Michał Rogalski – 19-latek, który stworzył największą publicznie dostępną bazę danych dotyczących pandemii COVID-19 i dzięki temu został laureatem listy “25 under 25” magazynu Forbes.
  • Youtuberka Hania Sywula prowadzącej kanał Hania Es, na którym porusza tematy związane ze zdrowiem psychicznym i popularyzuje wiedzę o umyśle.
  • Janek Gawroński - piętnastolatek w spektrum autyzmu, społecznik, działacz Fundacji Autism Team oraz organizator Klubu Świadomej Młodzieży, który zrzesza dzieci i młodzież w spektrum autyzmu. W swoim wystąpieniu opowiedział o potędze różnorodności.
  • Bartosz Kloch (Saintfluencer), który w 2020 r. przejechał na rowerze ponad 7700km. Jego znakiem rozpoznawczym są czerwone protezy, na których chodzi od urodzenia. Na co dzień pracuje w mediach społecznościowych, gdzie stara się odczarować wizerunek osób z niepełnosprawnościami. Uwielbia motywować innych do działania i pokazuje, że z niestandardowego wyglądu ciała można uczynić dużą zaletę.
  • Marcin Maciejczak - 15-letni wokalista o zaskakującej muzycznej dojrzałości i wrażliwości, którego nie dało się przeoczyć. Jest objawieniem 3. edycji programu The Voice Kids, w którym oczarował swoim głosem i wyjątkową osobowością nie tylko jurorów, ale również publiczność.

Na DYFie zostały również zaprezentowane udane projekty młodzieżowe, poruszony był temat bezpieczeństwa i prywatności w sieci, a jeden z młodych prelegentów opowiedział o tajnikach tworzenia muzyki.

DYF2