Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Maja Harciarek z klasy II b została laureatką ogólnopolskiego konkursu literackiego dla szkół podstawowych „Popisz się talentem 2021”.

Konkurs został zorganizowany przez Wydawnictwo Nowa Era. Jego celem było wspieranie dzieci i młodzieży w odkrywaniu drzemiącego w nich potencjału literackiego, rozbudzanie ich kreatywności i talentu, poszerzanie kompetencji oraz zainteresowań czytelniczych. Zadaniem konkursowym było napisanie opowiadania - relacji z przyszłości, a dokładniej z roku 2121. Maja poradziła sobie z tym zadaniem znakomicie. Napisała opowiadanie pt.: „Wakacje w przyszłości”, które zostało dostrzeżone spośród wielu innych prac.

W dniu 25 maja 2021r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu, gdzie jury wybrało z 4023 nadesłanych prac, trzydzieści najlepszych (15 w kategorii klas 1-4 oraz 15 w kategorii klas 5-8). Wśród nich znalazła się właśnie praca naszej uczennicy.

Bardzo się cieszymy z sukcesu Mai i razem z nią czekamy na nagrodę główną 😉, którą jest debiut literacki. Pracę Mai będzie można przeczytać w profesjonalnie zredagowanej i zilustrowanej książce. Jesienią 2021 zostanie wydana pokonkursowa książka z opowiadaniami laureatów. Cały dochód ze sprzedaży pokonkursowej książki trafi do wybranej fundacji działającej na rzecz potrzebujących dzieci.

laureatkaSerdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ewa Modlińska