14 czerwca 2023r. uczniowie klas V a, V b, VI b Szkoły Podstawowej nr 2 w Pajęcznie wybrali się na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę. Tym razem odkryli uroki Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Organizatorka wyjazdu – pani Agnieszka Stokowska przygotowała interesujący program imprezy, w którym nie brakowało atrakcji przypominających o zbliżających się wakacjach. Uczniowie i opiekunki zachwycali się urokami bujnej przyrody, wysłuchali ciekawych i barwnie opowiedzianych historii związanych z zamkami w Mirowie, Bobolicach, Ogrodzieńcu. Park Doświadczeń Fizycznych wprowadził uczniów
w niezwykły świat fizyki. Dom Legend i Strachów przeniósł wszystkich w odległe, legendarne i baśniowe czasy. Nasze emocje studził padający deszcz, który nie przeszkodził wszystkim uczestnikom wycieczki w pieczeniu kiełbasek przy ognisku.

Wycieczka była bardzo udana.