Program „Laboratoria Przyszłości” jest realizowany w naszej szkole z dużym zaciekawieniem
i zaangażowaniem uczniów. Zakupione wyposażenie pozwala im zdobywać nowe umiejętności
i kompetencje, rozwijać kreatywność, aktywność, odkrywać talenty, doświadczać nauki poprzez zabawę
i uczyć się pracy zespołowej.

Ze sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” chętnie korzystają zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Jednym z najpopularniejszych sprzętów jest drukarka 3D oraz klocki LegoEducation BriQ i LegoEducation Spike, które pomagają przyswoić naukę kodowania i programowania. Dzięki drukarkom 3D i aplikacjom do projektowania 3D uczniowie tworzą własne projekty.

Przykłady zadań zrealizowanych w naszej szkole:

• Projektowanie i druk 3D pamiątkowych breloczków „na szczęście” z okazji egzaminu ósmoklasisty.

• Projektowanie i druk 3D pamiątkowych zakładek dla absolwentów.

• Projektowanie i druk 3D pamiątkowych breloczków - prace indywidualne.

• Przygotowanie i drukowanie pomocy dydaktycznych – wykorzystanie drukarki 3D.

• Rozwijanie wyobraźni przestrzennej, kreatywności, współpracy w grupie – wykorzystanie klocków LEGO Education BricQ.

• Rozwijanie umiejętności programowania i kodowania – wykorzystanie klocków LEGO Education SPIKE.

• Projektowanie i drukowanie ozdób świątecznych – wykorzystanie drukarki 3D.

Aneta Bęben